TUTORIAL JAKO KONTENT MARKETING

Tortofolio, artykuł o kontent marketingu i filmie od pixeldance

Film kontent marketingowy to ostatnio bardzo silne narzędzie sprzedażowe. Dajemy klientowi konkretne informacje za darmo, dzieki temu kupujemy jego czas i zaangażowanie jego percepcji i myśli.

Dzięki takiejj wymianie każdy jest w sytuacji WIN-WIN, klient coś dostaje i coś nam daje. W związku z tym, że percepcja potencjalnych klientów w social media w roku 2020 jest już nie na wagę złota, tylko właśnie na “wagę percpecji” narzędzie jakim jest film kontent marketingowy robimy naszej marce dużo dobrego.

Matka Kijek i Szmatka, artykuł o kontent marketingu i filmie od pixeldance
Matka Kijek i Szmatka

Klient bardziej otwiera się na informację, przestaje się blokować, przestaje być w pozycji obronnej przez to, że aktualnie z każdej strony nacierają ataki setki reklam i już automatycznie bronimi się. Nasze nastawienie jest na “NIE” a dokładnie na “NIE CHCE NIC KUPIĆ.

Ekonomia Społeczna Projekt ARCHE artykuł o kontent marketingu i filmie od pixeldance
Ekonomia społeczna ARCHE

Film kontent marketginowy to zmienia dość mocno, marka staje się bardziej bliższa, bardziej “swoja”. Klient jest w przyszłości bardziej otwarty na wydanie swoich pieniędzy na nasze produkty. Marka jest już obecna w jego świadomości troszkę bliżej niż kilku sekundowe “mignięcie” na billboardzie. Klient po obejrzeniu naszego filmu pozostawia lekko otwarte drzwi do swojej świadomości.

Tortofolio, artykuł o kontent marketingu i filmie od pixeldance

Film kontent marketingowy może mieć bardzo różne postacie, np. :tutoriali, przeglądów, “unpacking”, pierwsze wrażenie itd.

Ostatnio mieliśmy przyjemność wyprodukować dla RPO Warmia i MAzury 2014-2020 trzy filmy, które są tutorialami dotyczącymi rękodzieła.

Tutorial z Carvingu, wyprodukowany pod platformę Youtube

Grzegorz Gniech – mistrz świata w bardzo wąskiej dyscyplinie uczy podstaw Carvigu. acły film dotyczy działań FUNDACJI PROJEKT ARCHE. Fundacja Arche oraz Kamil Purłan słyną z masy doskonałych działań społecznych, angazując pasjonatów wielu dziedzin.

Tutorial na temat eko-biżuteri wypridukowany pod platformę YouTube

Matka Kijek i Szmatka to mała jedno osobowa firma gdzie Pasjonatka Luiza pokazuję jak robić różnego rodzaje ciekawe przedmioty z recyklingu. Ktoś by pomyślał “Ona traci klientów, mogła by im to sprzedać…” Nic, bardziej mylnego, wiele osób szybciej kupi produkt właśnie z tej firmy widząc zaangażowanie, niż zabierze się do samodzielnego tworzenia. Podobnie tyczy się to kolejnego filmu z pasjonatką żeźby w masie cukrowej.

Tortfolio zaaraża optymizmem i przyokazji pokazuje swój warsztat ucząć podstaw, to doskonały sposób by przekonać do siebie przyszłych klientów