Więzienie na ulicy Rakowieckiej kadr z filmu promocyjnego dla WOT

Film promocyjny dla #terytorialsi #wot

Wyjątkowa przysięga Terytorialsów w starym więzieniu i areszcie śledczym na ulicy Rakowieckiej. W tym miejscu został zamordowany Rotmistrz Witold Pilecki patron 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z tej okazji mieliśmy szansę stworzyć nieszablonowy film promocyjny.

9 Grudnia 2018 roku na ulicy Rakowieckiej w warszawie przed byłym wiezieniem UB i miejscem kaźni wielu polskich Bohaterów i Patriotów. Odbyła się szczególna przysięga żołnierzy z 6MBOT. W tym przypadku film promocyjny miał kilka zdań i celów, innych niż zazwyczaj.

CELE FILMU PROMOCYJNEGO

Głównym celem filmu było pokazanie samej przysięgi z punktu widzenia osoby trzeciej, która nigdy nie brała w czymś takim udziału. Wytyczne były bardziej skomplikowane niż “typowy” spot reklamowy. Ciekawa, dynamiczna i filmowa forma z odrobiną patosu i reportażu w jednym. Łatwo napisać trudniej zrobić. Na Youtube bardzo łatwo można znaleźć filmy produkowane przez różne instytucje, które były robione tylko po to by “sztuka się zgadzała”.

Jako młodzi filmowcy z ogromnymi aspiracjami, robimy wszystko by informować i edukować naszych klientów, że coś takiego jak “bylejakość” nie powinno mieć miejsca. Filmy bez krzty smaku po prostu bolą widza i są wyrazem kompletnego braku szacunku, dla tych którzy chcą poświęcić swój czas na obejrzenie. Kompletnie pomijamy tutaj coś tak oczywistego jak kwestie artystyczne. Takie podejście dyktuje nasz mocny nacisk na filmowy charakter oraz dynamiczny i przemyślany montaż, który służy w opowiadaniu historii i trzymania widzą w zainteresowaniu. Do tego dochodzi muzyka, która jest nie przypadkowa. Na początku tego filmu usłyszycie specjalnie skomponowane i oryginalne dźwięki na potrzeby tej produkcji.

Oczym tak naprawdę jest ten film?

wizualne metafory nawiązują wyraźnie co jest najważniejsze

Kolejnym celem spotu było przypomnienie samego miejsca jako kaźni naszych Bohaterów i Patriotów. Zachęcam do obejrzenia i wysnucia własnych wniosków oczym tak naprawdę jest ten film? Polecamy również pozostałe filmy dla Wojsk Obrony Terytorialnej w sekcji Portfolio

Każda brygada Wojsk OT ma swojego patrona, brygad jest coraz więcej spis można zobaczyć tutaj